Badanie chodu

Komputerowe badanie chodu to szczegółowy proces złożony z kilku etapów. 

Badanie jest poprzedzone wywiadem z pacjentem, podczas którego są zbierane wszelkie potrzebne nam informacje dotyczące trybu życia pacjenta, dolegliwości, z jakimi się do nas zgłosił itp. Każda informacja w przypadku badania chodu jest na wagę złota i przybliża nas do stworzenia najlepszej wkładki indywidualnej.
Pamiętajmy, że to stopy noszą nas przez całe życie i rzutują na poprawne funkcjonowanie całego organizmu.

Po wywiadzie następuje badanie, składające się z:

 – Badania statycznego oraz dynamicznego 
Oba te badania są przeprowadzane na macie podoskopowej, która sczytuje dokładny obraz stop w trakcie chodu jak i w momencie stania. Badanie to ma na celu pokazanie dokładnego rozkładu nacisku na podeszwy w czasie spoczynku jak i przy aktywności. Sprawdzamy, czy ciężar jest rozłożony równomiernie na stopy, lub czy któraś z nich zostaje nadmiernie obciążona, co może przyczyniać się do różnych dolegliwości, takich jak płaskostopie poprzeczne czy podłużne, szpotawienie, czy koślawienie kończyn dolnych. Nieprawidłowe ułożenie stopy i jej przeciążanie przyczynia się do powstawania halluksów, palców młotowatych. Ma wpływ na kształt paznokcia i może przyczyniać się do wrastania paznokci, a także zmian na skórze w postaci odcisków, modzeli, pękających pięt. 

Badania wideograficznego
Jest to etap badania, w którym sprawdzamy symetrię ciała. Po opracowaniu wyników odczytujemy dokładne wartości kątowe np. kąt koślawości kolan. 

Dzięki tej technologii możemy sprawdzić również, czy kolce biodrowe są położone na tej samej wysokości (mówiąc prościej, czy w danym przypadku występuje skrót kończyny)

Skanera
Na tym etapie badania skanujemy całą stopę od spodu, tak aby zobaczyć jej anatomiczną strukturę. Ta część doprowadza nas do projektowania wkładek indywidualnych.

Badanie trwa około 45 minut, po każdym badaniu dostaniesz wydruki z wynikami.

Na badanie należy zabrać ze sobą krótkie spodenki, tak aby przestrzeń pod kolanem była widoczna, wygodne obuwie, najlepiej sportowe oraz dobry humor i dużo uśmiechu 🙂