Pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny różni się od kosmetycznego pod wieloma względami. Główną różnicą jest fakt, że ten pierwszy zabieg może być wykonywany na stopach ze zmianami chorobowymi. Nasz zespół tworzą doświadczeni podolodzy, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Zaufaj nam i już dziś umów się na pedicure podologiczny, który pomoże zadbać Ci o paznokcie i skórę stóp.
Pedicure podologiczny w Gdańsku

Pedicure podologiczny – na czym polega?

Dlaczego warto umówić się na pedicure w Gdańsku? Jeśli chcesz zadbać zarówno o paznokcie, jak i podeszwy swoich stóp, jest to usługa właśnie dla Ciebie. Pedicure podologiczny polega na przeprowadzeniu kilku zabiegów, których celem jest zniwelowanie problemu suchości skóry i niewielkiego rogowacenia. Pedicure podologiczny obejmuje zarówno zabiegi w obrębie paznokci, jak i skóry. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się piękną i gładką skórą przyjemną w dotyku. Zabiegi podologiczne to również szansa na wczesne wykrycie zmian chorobowych w obrębie tych części ciała.

Jak wygląda pedicure podologiczny?

Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta w gabinecie podologicznym, specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, na którego podstawie opracuje plan terapii dopasowanej do problemu, z jakim się zmagasz. Jeżeli jednak Twoje stopy są w dobrym stanie, będzie można przejść od razu do wykonania pedicure podologicznego.

Pierwszym krokiem jest skrócenie paznokci za pomocą cęgów i nadanie im kształtu. Następnie specjalista przechodzi do opiłowania paznokci, opracowania skórek i wałów paznokciowych. W tym celu używa frezarki, dopasowując rodzaj frezów do grubości płytki paznokcia.

W kolejnym etapie pedicure podolog przechodzi do podeszw stóp. Wykorzystując kapturki ścierne lub frezy ceramiczno-diamentowe, dokładnie pozbywa się zrogowaciałych zmian i martwego naskórka z różnych części stóp. Po zakończeniu tego etapu specjalista dokładnie oczyszcza stopy z resztek pyłu i innych zanieczyszczeń. W tak przygotowane stopy można wsmarować odpowiednio dobrane kremy lub pianki, dopasowane do potrzeb skóry pacjenta. Na koniec wizyty, podolog dokładnie tłumaczy, jak samodzielnie dbać o stopy, a także, jakie środki i preparaty wybierać do codziennej pielęgnacji.

Dla kogo jest pedicure?

Pedicure podologiczny dedykowany jest dla osób, które chcą zadbać o swoje stopy: paznokcie i podeszwy. Na zabieg ten mogą zgłosić się pacjenci, którzy zmagają się z niewielkimi zrogowaceniami czy suchością skóry. W przypadku występowania na stopach poważniejszych zmian, takich jak: modzele, odciski czy grube zrogowacenia, zalecamy skorzystanie z naszych pozostałych usług, m.in. podstawowego zabiegu podologicznego.
Zabieg podologiczny w Świecie Podologii we Wrzeszczu

Jakie efekty daje pedicure?

Wykonując pedicure podologiczny w naszym salonie w Gdańsku, możesz liczyć na wspaniałe efekty, które będą zauważalne już po pierwszej wizycie. Po serii opisanych wcześniej zabiegów stopy staną się gładkie, miękkie i wygładzone. Szczególną różnicę w strukturze skóry zauważysz zwłaszcza na piętach, które najczęściej rogowacieją. Pedicure podologiczny sprawi również, że Twoje paznokcie będą wyglądały schludnie. Co ważne, podolog nada im odpowiedni kształt, co ma duże znaczenie w leczeniu i profilaktyce wielu dolegliwości. Warto również mieć na uwadze, że regularne wykonywanie zabiegów podologicznych, zmniejsza ryzyko pojawienia się zmian na stopach i paznokciach w przyszłości.

Jak przygotować się do zabiegu?

Pedicure podologiczny nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed wizytą wystarczy odświeżyć stopy. Decydując się na taki zabieg, nie poleca się również wcześniejszego obcinania paznokci. Co więcej, z racji tego, że pedicure podologiczny obejmuje również zabieg frezowania podeszew stóp, przed wizytą nie powinno się stosować kuracji nawilżających czy natłuszczających.

Cena za pedicure w Gdańsku

Jeśli chcesz zadbać o swoje stopy i tym samym cieszyć się gładką skórą oraz estetycznymi paznokciami, zarezerwuj wizytę w jednym z gabinetów Świata Podologii. Oferujemy kompleksowe usługi podologiczne, wykonywane przez specjalistów z długoletnim doświadczeniem. Wiemy, że dla wielu osób, szczególnie pierwsza wizyta u podologa może być stresująca. U nas każdy klient może czuć się bezpiecznie, komfortowo i w pełni swobodnie. Gwarantujemy przyjazną atmosferę, a także wyrozumiałe i indywidualne podejście do każdego z pacjentów.

Jeśli chodzi o cenę pedicure podologicznego, jest ona bardzo korzystna i wynosi 159 zł! Zachęcamy również do skorzystania z naszych pozostałych zabiegów, które dzielą się na: zabiegi w obrębie skóry (m.in.: usunięcie odcisku i terapia brodawek), zabiegi w obrębie paznokci (m.in.: opracowanie paznokcia po urazie i tamponada).