Rekonstrukcja paznokcia

Uszkodzenia płytki paznokciowej zdarzają się niezwykle często. Mogą powstawać na skutek działania sił mechanicznych. Niezależnie od genezy ubytku, rekonstrukcja paznokcia przywróci im naturalny i estetyczny wygląd. W naszej klinice profesjonalni i doświadczeni podolodzy pomogą Ci w rozwiązaniu problemu uszkodzonych paznokci i w zależności od natury Twojej przypadłości – dobiorą odpowiednią metodę leczenia.

Na czym polega rekonstrukcja paznokcia?

Rekonstrukcja płytki paznokciowej to zabieg, który ma na celu uzupełnienie ubytków powstałych na skutek uszkodzeń mechanicznych albo całkowite zrekonstruowanie płytki zdeformowanej w wyniku przebytych chorób, np. infekcji grzybiczej, po jej wcześniejszym wyleczeniu. Podolog wykonujący rekonstrukcję dobiera najlepszą metodę, stosując do tego odpowiednie materiały. Wśród najczęściej wykorzystywanych możemy wymienić akryl, żel lub naklejki i płatki paznokciowe. Wybór danego rozwiązania dobierany jest indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Tylko rozpatrując dokładnie każdy przypadek, możemy mieć pewność, że zabieg przyniesie zamierzony skutek, a efekt, który uda się uzyskać, będzie się długo utrzymywał.

Zabieg rekonstrukcji paznokcia w Gdańsku

Kiedy wykonuje się rekonstrukcję płytki paznokciowej?

Rekonstrukcja paznokci jest następstwem wielu sytuacji, w których doszło do widocznego lub sprawiającego dyskomfort uszkodzenia. Przyczyn może być wiele, jednak do najpopularniejszych należą urazy mechaniczne, czyli pęknięcia, złamania lub oderwanie płytki paznokciowej. Z takimi problemami bardzo często zmagają się sportowcy lub osoby, które często poruszają się boso lub w odkrytym obuwiu.

Rekonstrukcja paznokcia jest wskazana również w przypadku osób, u których występują wrodzone lub nabyte stałe deformacje płytki paznokciowej. Tego rodzaju przypadłości nie tylko wpływają na estetykę wyglądu stóp, lecz także mogą sprawiać dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania. Wreszcie, rekonstrukcja płytki paznokciowej może być wykonana po wyleczeniu zmian chorobowych, na skutek których część lub całość paznokcia uległa uszkodzeniu.

Dlaczego warto zdecydować się na rekonstrukcję płytki paznokciowej?

Paznokcie stanowią jeden z najważniejszych wytworów skóry właściwej. Chronią delikatne opuszki palców przed uszkodzeniami mechanicznymi, a w przypadku paznokci u rąk – służą także do łapania małych przedmiotów. Nic więc dziwnego, że ich brak lub wszelkiego rodzaju ubytki mogą bezpośrednio wpłynąć na komfort naszego codziennego funkcjonowania. Rekonstrukcja paznokcia jest to zatem zabieg, który może realnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Nie ma co ukrywać – uszkodzenia w obrębie płytki paznokciowej wpływają również niekorzystnie na wygląd naszych stóp, co ma szczególne znaczenie latem, kiedy to znacznie częściej decydujemy się na założenie odkrytego obuwia. Rekonstrukcja paznokci zmienionych na skutek urazu może pomóc w odzyskaniu pewności siebie i sprawi, że nie będziemy się ograniczać w wyborze wymarzonych butów.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby efekt, który osiągniemy po zabiegu rekonstrukcji płytki paznokciowej, był długotrwały, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim nie bój się zadawać pytań podczas wstępnej konsultacji. Nasi podolodzy odpowiedzą na wszystkie trapiące Cię wątpliwości i udzielą dokładnych porad co do przygotowania się do samego zabiegu rekonstrukcji. Przed wizytą w gabinecie usuń z paznokci resztki lakieru i wszelkiego rodzaju ozdoby. Dzięki temu specjalista będzie mógł dokładnie ocenić stan Twojej płytki paznokciowej. Dzień przed zabiegiem zrezygnuj z używania chemicznych środków, takich jak lakier czy zmywacz. Mogą one niekorzystnie wpłynąć na trwałość materiałów wykorzystywanych do rekonstrukcji.

Cena za rekonstrukcję paznokcia w Gdańsku

Na jaki wydatek trzeba się przygotować, decydując się na rekonstrukcję płytki paznokciowej? W gabinecie Świat Podologii za tego typu usługę zapłacisz 139 zł. Jest to zatem zabieg stosunkowo tani, a przynoszący oszałamiające i długotrwałe efekty. Jeśli chcesz poznać ceny innych oferowanych przez nas usług, zachęcamy do zapoznania się z zakładką „Cennik”.