Klamra ortonyksyjna na paznokcie

Czy wiesz, że aż 20% populacji ma problem z wrastającymi paznokciami? Dotyczy to także Ciebie? Nie bagatelizuj go, bo wrastający paznokieć może prowadzić do nasilającego się bólu, dyskomfortu podczas chodzenia i uprawiania aktywności fizycznej, a nawet do powstania stanu zapalnego z obrzękiem i wysiękiem ropnym. Umów się na wizytę do naszego centrum podologicznego. Podolog może założyć klamrę ortonyksyjną, która skutecznie usuwa problem wrastających paznokci.

Klamra ortonyksyjna na paznokcie

Czym jest klamra ortonyksyjna na paznokcie?

Klamra ortonyksyjna uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych i najszybciej działających metod terapeutycznych w leczeniu wrastających paznokci. Stosuje się ją w celu przywrócenia prawidłowego wzrostu paznokcia i utrzymania odpowiedniego kształtu. Działanie klamry na paznokciu można porównać do aparatu ortodontycznego, gdyż obie metody są podobnie zbudowane i składają się z odpowiednio wyprofilowanych drutów.

Kiedy warto założyć klamrę na paznokcie?

Założenie klamry ortonyksyjnej jest wskazane, gdy wrastający paznokieć wbija się w skórę, wywołuje krwawienie czy też pojawia się opuchlizna, a nawet ze skóry sączy się ropna wydzielina. Nasi podolodzy decydują się na takie rozwiązanie, gdy pacjent ma tendencję do częstego wrastania paznokcia oraz gdy paznokieć jest zdeformowany i się zawija.

Naszym zdaniem to jeden z najlepszych sposobów walki z wrastającymi paznokciami, który sprawia, że problem nie powraca!

Założenie klamry ortonyksyjnej na paznokcie

Zakładanie klamry ortonyksyjnej jest najmniej inwazyjną metodą ze wszystkich technik leczenia wrastającego paznokcia. Podczas zabiegu na płytkę zostaje naklejona z dwóch stron paznokcia specjalna klamra tytanowa. Klamra składa się z niewielkiej grubości druta, który będzie stopniowo nadawał oczekiwany kształt paznokcia. Czas trwania zabiegu zależy od stopnia zaawansowania problemu, zazwyczaj jest to od 15 do 30 min.

Założenie klamry ortonyksyjnej na paznokcie
Czy klamra na paznokciu boli?

Czy klamra na paznokciu boli?

W większości przypadków problem wrastającego paznokcia sam się nie rozwiąże. Dlatego też nie czekaj, aż ból będzie jeszcze większy i powstanie stan zapalny. Zarejestruj się do jednego z naszych podologów, który kompleksowo zajmie się Twoim problemem z paznokciem. Jeśli okaże się, że najlepszym sposobem będzie założenie klamry ortonyksyjnej, to możesz mieć pewność, że cała terapia zostanie przeprowadzona w komfortowy i bezbolesny sposób. Warto też podkreślić, że użytkowanie klamry na paznokciu jest w pełni bezbolesne.

Jak przygotować się do zabiegu?

Nie jest potrzebne żadne szczególne przygotowanie się do założenia klamry ortonyksyjnej na paznokciu. Najważniejsze jest to, aby nie nakładać stylizacji hybrydowych na paznokieć przed i w czasie trwania terapii. Nasi specjaliści szczegółowo wyjaśnią, jak ma wyglądać zabieg założenia klamry na paznokcie i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Klamra na paznokcie — efekty

Zastosowanie klamry ortonyksyjnej na paznokciu umożliwia uniesienie bocznych krawędzi płytki. Dzięki temu zmniejsza się obciążenie skóry wokół paznokcia. Długotrwałe stosowanie klamry na paznokciu sprawia, że płytka ulega spłaszczeniu, co nie tylko eliminuje dolegliwości w danej chwili, ale też nie dopuszcza do ponownego wrastania paznokcia w przyszłości.

Bardzo ważne jest to, że klamra ortonyksyjna na paznokciu nie wpływa na codzienne funkcjonowanie i od razu po zabiegu można wrócić do codziennych czynności i uprawiania sportu.

Cena za założenie klamry na paznokcie w Gdańsku

Zastanawiasz się, ile kosztuje zakładanie klamry na paznokciu? W naszym centrum podologicznym w Gdańsku za zabieg zapłacisz 239 zł. Podczas terapii konieczne jest pojawianie się na wizytach kontrolnych, zazwyczaj co 4-6 tygodni. Wizyta kontrolna kosztuje 69 zł. W razie konieczności wymiany klamry ortonyksyjnej koszt ten wyniesie 169 zł.

Nie trać czasu na ból i dyskomfort – umów się na wizytę w naszym centrum podologicznym w Gdańsku!