Usuwanie odcisków, nagniotków i modzeli

Czy wiesz, że nagniotki i modzele to problem, z którym boryka się co czwarty Polak? Nieleczone odciski czy modzele mogą doprowadzić nawet do problemów z chodzeniem i odczuwania dużego dyskomfortu podczas chodzenia w butach na obcasach. Dostrzegasz u siebie odciski, nagniotki czy modele? Zapisz się na wizytę do jednego z naszych podologów, który bezboleśnie wykona zabieg usunięcia.

modzele

Odciski, nagniotki i modzele – czym są i jak powstają?

Odciski to zmiana mechaniczna, która powstaje z powodu nadmiernego, miejscowego ucisku stopy na podłoże lub też buta na stopę. W ten sposób w naturalny sposób się broni, a my odczuwamy dyskomfort, a nawet całkiem spory ból.

Podczas wizyty w naszym centrum podologicznym nasi specjaliści wykonują usuwanie odcisków, a do tego wyjaśniają, jak powstają odciski, aby zmniejszyć ryzyko występowania ich w przyszłości. Zazwyczaj główną przyczyną odcisków jest nieodpowiednio dopasowane obuwie – przede wszystkim za ciasne buty. Nadmierne tarcie, obcieranie i uciskanie butów sprawia, że na skórze stopy powstają odgraniczone od reszty skóry obszary zrogowaciałego naskórka o lekko żółtym zabarwieniu. Odciski czy nagniotki mogą doprowadzić nawet do problemów z poruszaniem się i wywoływać coraz większe dolegliwości bólowe.

Innym powszechnym zjawiskiem na skórze stóp są modzele. To również zmiana mechaniczna o podobnym podłożu co odciski, która powstaje głównie na wysokości kości śródstopia, ale może pojawić się nawet na dłoniach. Główną przyczyną powstawania modzeli jest długotrwałe tarcie czy ucisk. Jak odróżnić modele od odcisków? Modzele są większe, ale też charakteryzują się płytszą zmianą, która powoduje pieczenie i dolegliwości bólowe. 

Ryzyko powstawania nagniotków, odcisków i modzeli zwiększa się u osób otyłych, cukrzyków, osób z chorobami krążenia, reumatoidalnym zapaleniem stawów czy z wadami postawy.

Usuwanie odcisków, nagniotków i modzeli

Jeśli masz problem z odciskami, nagniotkami, to koniecznie umów się na wizytę do naszego podologa. Doświadczony specjalista wykona dla Ciebie zabieg usuwania odcisków, nagniotków. Podczas zabiegu dochodzi do całkowitego usunięcia odcisku, dzięki czemu pacjent zaraz po wizycie odczuwa ulgę i może poruszać się bez problemów.

Wykonujemy także usuwanie modzeli za pomocą skalpela lub dłutka podologicznego. Przed zabiegiem skóra zostaje odpowiednio zmiękczona miejscowo, aby usunięcie modzeli było w pełni komfortowe i bezbolesne. Następnie podolog wygładza skórę kapką i nakłada maść lub krem regenerujący. Całość trwa od 30 do 60 minut.

Efekty po zabiegu

Zabieg usunięcia modzeli czy odcisków zapewnia pełną skuteczność. Bardzo ważne jest także to, że możemy w pełni usunąć problem, co jest widoczne i odczuwalne już po pierwszym zabiegu.

Zarówno w przypadku usunięcia odcisków, jak i modzeli od razu po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Niezwykle ważną częścią pracy naszych podologów jest także rozpoznanie źródła problemu, czyli odpowiedzenie na pytanie, jakie są przyczyny powstawania odcisków czy modzeli u pacjentów. Wspólnie szukamy sposobu na to, aby zmniejszyć ryzyko powstawania tego typu problemów skórnych w przyszłości.

efekty zabiegu
Nagniotki i odciski

Czy usuwanie odcisków, nagniotków i modzeli boli?

Usuwanie odcisków, nagniotków lub też modzeli to zabieg całkowicie bezbolesny. Nasi podolodzy dbają o komfort pacjentów i skuteczne pozbycie się problemu bez bólu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Najlepiej przed zabiegiem umyć stopę, wysuszyć ją i założyć czystą skarpetkę. Niewskazane jest używanie w dzień zabiegu balsamów, kremów czy innych preparatów na odciski, nagniotki czy modzele. Zabieg nie wymaga żadnego większego przygotowania.

Cena za usuwanie odcisków, nagniotków i modzeli w Gdańsku

Zastanawiasz się, ile kosztuje usuwanie odcisków, nagniotków i modzeli? Oferujemy atrakcyjny cennik dostosowany do potrzeb naszych pacjentów. Usługa usunięcia jednego odcisku kosztuje 129 zł. Jeśli borykasz się z większą liczbą odcisków, to możesz je wszystkie usunąć na jednej wizycie, wtedy za każdy kolejny odcisk zapłacisz 59 zł. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie dodatkowej usługi, czyli doczyszczenia odcisku, które kosztuje u nas 89 zł, a za każdy kolejny należy dopłacić kolejne 39 zł. Oferujemy także usługę usunięcie modzeli, która kosztuje 89 zł. W przypadku większej liczby modzeli należy doliczyć za każdy kolejny 59 zł.

Już teraz zapraszamy do naszego centrum podologicznego, gdzie wykonujemy skuteczne i bezbolesne usuwanie odcisków, nagniotków i modzeli.

Zapraszamy!