Podstawowy zabieg podologiczny

Podstawowy zabieg podologiczny ma na celu poprawę zdrowia i estetyki stóp poprzez zastosowanie odpowiednio dobranej gamy działań pielęgnacyjnych preparatów leczniczych. Zabiegu podologicznego nie można mylić z pedicurem kosmetycznym, który wykonuje się głównie po to, aby odświeżyć wygląd stóp.
Podstawowy zabieg podologiczny w Gdańsku

Na czym polega podstawowy zabieg podologiczny?

Każdego dnia nasze stopy wystawiane są na działanie wielu negatywnych czynników. Mowa tutaj o używaniu nieodpowiedniego obuwia, syntetycznych skarpetek czy stosowaniu niewłaściwej pielęgnacji. Część osób w ogóle nie przeprowadza żadnych zabiegów, które pomogłyby im zachować swoje stopy w dobrej kondycji zarówno pod względem zdrowotnym, jak i estetycznym.
O stopy trzeba dbać – to dzięki nim możemy chodzić i to na nich opiera się nasze ciało. Dlatego warto regularnie przeprowadzać podstawowy zabieg podologiczny. W Gdańsku na profesjonalne usługi podologiczne, wykonywane przez doświadczonych podologów, możesz umówić się w naszym salonie.
Podstawowy zabieg podologiczny polega na wykonaniu serii dobranych do problemów, z jakimi mierzy się pacjent działań, mających na celu poprawę stanu zdrowia jego stóp. Nasi podolodzy dokładnie zapoznają się ze zmianami, jakie pojawiły się na stopach pacjentów, następnie diagnozują problem i dobierają terapię, która będzie najskuteczniejsza.

Jak przebiega podstawowy zabieg podologiczny?

W ramach podstawowego zabiegu podologicznego zajmujemy się skracaniem i opiłowaniem paznokci. Następnie przechodzimy do opracowania skórek i wałów paznokciowych. Po wykonaniu serii zabiegów w obrębie paznokci przystępujemy do kolejnego kroku, jakim jest usuwanie martwego i zrogowaciałego naskórka za pomocą skalpela. Dzięki temu skóra staje się miękka i elastyczna. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, wykonujemy peeling. Całość dopełnia zastosowanie kremu bądź pianki – produktów dopasowanych do potrzeb klientów.

Dla kogo jest podstawowy zabieg podologiczny?

Z podstawowego zabiegu podologicznego mogą skorzystać wszystkie osoby, które chcą zadbać o swoje stopy. Zabieg ten jest przeznaczony przede wszystkim dla pacjentów, którzy zmagają się z różnymi problemami, wpływającymi negatywnie zarówno na wygląd stóp, komfort chodzenia, jak i zdrowie tych części ciała.
Jeśli cierpisz z powodu odcisków, modzeli, wrastających i wkręcających się paznokci, pękających pięt czy wielu innych dolegliwości, nie czekaj i zgłoś się do naszego gabinetu. Dzięki naszej pomocy będziesz mógł znowu cieszyć się pięknymi stopami i odzyskać komfort chodzenia.
Podstawowy zabieg podologiczny w Świecie Podologii we Wrzeszczu

Jak przygotować się do zabiegu?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla niektórych osób, szczególnie tych, które po raz pierwszy wybierają się do podologa, taka wizyta może być dość wstydliwa. Zapewniamy jednak, że w naszym gabinecie można liczyć na swobodną i komfortową atmosferę. Do każdego pacjenta podchodzimy w indywidualny sposób, aby zapewnić mu najlepszą pomoc.
Jak przygotować się na wizytę u podologa? Przed umówionym spotkaniem odśwież stopy. Nie nakładaj preparatów nawilżających i natłuszczających. Nie wykonuj zabiegów pielęgnacyjnych: nie szoruj skóry i nie obcinaj paznokci, abyśmy mogli dokładnie ocenić zmiany, jakie pojawiły się na Twoich stopach. Przypomnij sobie również, od kiedy zmagasz się z dolegliwościami i kiedy powstały. Jeśli stosujesz specjalistyczne preparaty, zapisz ich nazwy.

Cena za podstawowy zabieg podologiczny w Gdańsku

Umów się na podstawowy zabieg podologiczny! Cena tej usługi jest bardzo atrakcyjna i wynosi 219 zł. W naszej ofercie dostępna jest również możliwość wykonania podstawowego zabiegu podologicznego rozszerzonego, który poza podstawowymi działaniami, obejmuje również usunięcie odcisków, oczyszczenie paznokci zmienionych chorobowo oraz opracowanie pękających pięt. Koszt takiego pakietu to 299 zł.